İstanbul , Kocaeli bina yıkım işleri hizmetinde 10 yıllık deneyim.
0532 352 26 03 info@yikimisleri.com
17 Ocak 2021 Yorumlar (0)

Fabrika Yıkım İşleri

Fabrika ve tesis yıkımı oldukça önemli süreçleri gerektiren bir yıkımdır. Her türlü fabrika yıkım işleri konusunda uzmanlaşmış ekibimiz ve son teknoloji araç gereçlerimiz ile fabrika ve tesis yıkımlarını çok kısa sürede yapabilmekteyiz.

Fabrika yıkımı süreci önemli bir süreçtir. Yıkım öncesi yapılan araştırmalar, yıkım sonrasını da kapsamalıdır. Fabrika yıkımının sonunda büyük ölçüde enkaz oluşabilir. Oluşan enkazın ve hurdanın aktarımının planlanması, yıkım öncesinde yapılmalıdır.

Yıkım sürecini mutlaka profesyonel bir ekip sürdürmelidir. Yıkım esnasında oluşabilecek her türlü tehlikenin planlanması yapılmalı ve iş sorun yaşanmadan bitirilmelidir. İş sırasında kullanılacak her türlü alet ve makina da iş sahasına uygun olmalı, herhangi bir olası kötü sonuca mahal vermemelidir.

Fabrikanızın yıkılması sürecinde etkili bir ekiple çalışırsanız, işin öncesinde de sonrasında da herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Kaliteli bir yıkım işi ancak kaliteli bir ekibin çalışması sonucunda oluşur.

Fabrika Yıkım Süreci

Fabrika yıkım süreci, işin en önemli kısmını oluşturur. Fabrika yıkımına gelişigüzel bir şekilde başlanılmaz. Öncelikle saha araştırması yapılması gerekmektedir.

Yapılan sözleşmenin ardından sahanın ve güvenliğin araştırılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Olası tehlikeler not alınmalı ve her bir süreç kendi içerisinde değerlendirilmelidir.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi fabrika ve tesis yıkımları büyük bir saha içerisinde gerçekleşir. Bundan dolayı da yıkımın hemen sonrasında fazlasıyla moloz, enkaz ve hurda ile karşılaşılabilir. Bu hurdaların taşınma işi de öncesinde planlanmalıdır. Yıkım, iyi bir planlamanın yapılmasıyla birlikte başlanır. Tamamlandıktan sonra da yıkımın ardından kalan enkaz taşınarak iş tamamiyle bitirilmiş olur.

Fabrika Yıkımında Güvenlik

Her yıkım işleminde güvenlik en ön planda olması gerekmektedir. Bu fabrika ve tesis gibi yıkımlarda daha da büyük bir önem arz eder. Çünkü yıkım büyük bir alan içerisinde gerçekleşmektedir. Moloz ve enkaz diğer yıkım işlerinde olduğundan daha fazla olabilir. Bu sonuçların getirebileceği her türlü teknik önlem alınmalıdır.

Çalışanlar için de fabrika yıkımında iş güvenliği ön planda tutulmalıdır. Ancak güvenilir ve iyi plan yapan bir şirket ile çalışmanız neticesinde, sorunsuz ve kaliteli bir yıkım gerçekleşebilir.

Paylaş: